18 maj

100. rocznica urodzin Świętego Jana Pawła II

18 maja 2020 roku przypada 100. rocznica urodzin, jednego z największych Polaków w historii – Świętego Jana Pawła II. Urodził się w Wadowicach jako drugi syn Emilii i Karola Wojtyłów. Tam też spędził pierwsze lata swojego życia.
Kolejne lata związały go z Krakowem, gdzie studiował, przeżył czas wojny, został księdzem, aż w końcu mianowany biskupem i kardynałem. W 1978 został wybrany przez Konklawe 264. Następcą Świętego Piotra.
Jego pontyfikat przeszedł do historii Kościoła. Wprowadził Kościół w trzecie tysiąclecie, zasłynął z licznych podróży apostolskich, pozostawił po sobie bogate nauczanie.
Zmarł 2 kwietnia 2005 roku w opinii świętości. W 2014 roku ogłoszony świętym Kościoła Katolickiego.
W swoim nauczaniu wielokrotnie poruszał kwestie wychowania młodego człowieka oraz wzrastanie w świętości wszystkich chrześcijan, zwłaszcza tych, którzy są odpowiedzialni za przekaz wiary, wiedzy i kultury.

Dziękujemy uczniom naszej szkoły za udział w akcji „LAURKA DLA ŚW. JANA PAWŁA II”, której organizatorem była Parafia p.w. WNMP we Włoszczowie.