10 lis

„Kto nie szanuje i nie ceni swojej przeszłości,
ten nie jest godzien szacunku, teraźniejszości ani prawa do przyszłości”.

Józef Piłsudski

105 lata temu Polska odzyskała niepodległość.
Spełnił się tym samym sen wielu pokoleń Polaków, którzy pomimo podejmowanych przez państwa zaborcze wysiłków, mających na celu zniszczenie naszej narodowej tożsamości, nigdy nie wyrzekli się marzeń o wolnej Ojczyźnie.
Odzyskanie niepodległości po 123 latach niewoli, powrót Polski na polityczne mapy Europy i świata udowodniły, że powstania narodowowyzwoleńcze, potężna danina krwi, którą Polacy za swoją wolność zapłacili, nie poszły na marne.
11 listopada wróćmy myślą do tamtych wydarzeń, do ludzi, którzy oddali życie, byśmy mogli żyć w wolnej Ojczyźnie. Jesteśmy im winni wdzięczność, pamięć i szacunek. Ich przykład uczy nas, że umiłowanie wolności to wartość bezcenna i ponadczasowa. Chylmy czoła przed bohaterstwem wszystkich, którzy walczyli o wolną Polskę.

Iwona Gieroń – dyrektor ZPO nr 1 we Włoszczowie

10 lis

Dyrektor Zespołu Placówek Oświatowych nr 1 we Włoszczowie ogłasza zapytanie ofertowe na zakup czterech monitorów interaktywnych 65” wraz z uchwytem ściennym.
Dostawa najpóźniej do 30 listopada 2023r.
Zakup dokonany zostanie tylko na podstawie faktury płatnej przelewem z odroczonym o 14 dni terminem płatności.

Oferty należy składać na adres: zpo1wloszczowa@interia.pl lub w wersji papierowej do sekretariatu szkoły do dnia 17 listopada 2023r.

Dodatkowe pytania proszę kierować na adres: jstolarski@zpo1wloszczowa.edu.pl

10 lis

„Szkoła do hymnu”

10 listopada 2023r., punktualnie o symbolicznej 11.11, w ramach akcji „Szkoła do hymnu”. w szkole rozbrzmiały takty „Mazurka Dąbrowskiego”. Uczniowie wraz z nauczycielami odśpiewali hymn narodowy.

Wydarzenie zostało uwiecznione sprzętem zakupionym w ramach projektu Laboratoria Przyszłości.

10 lis

Święto Niepodległości w filii w Łachowie

Przedszkolaki, uczniowie i nauczyciele filii w Łachowie w dniu dzisiejszym uroczyście obchodzili Święto Niepodległości.

Dla uczczenia tej bardzo ważnej daty, jak co roku uczniowie z Łachowa przygotowali krótką inscenizację,  w trakcie której  można było usłyszeć przepiękne utwory muzyczne oraz wiersze o tematyce patriotycznej. Apel rozpoczęto  godzinie 11:11 odśpiewaniem  Hymnu Polski – „Mazurek Dąbrowskiego”, by wyrazić szacunek do swojej Ojczyzny.

Uczestnicząc corocznie  w obchodach Święta Niepodległości dajemy wyraz pamięci o tych wszystkich, dzięki którym żyjemy dzisiaj w wolnej Polsce.

10 lis

Szkolne obchody Święta Niepodległości

11 listopada to szczególna data dla każdego Polaka. Tego dnia czcimy bohaterstwo, waleczność i męstwo naszych przodków, dzięki którym Polska po 123 latach niewoli wróciła na mapę Europy oraz wyrażamy radość z tego, że żyjemy w wolnym i suwerennym kraju.

W ramach wydarzeń patriotycznych związanych z dniem 11 listopada nauczyciele i wychowankowie naszej szkoły zorganizowali uroczyste obchody święta.
10 listopada 2023 r. w odbył się uroczysty apel, podczas którego przypomniana została historia niewoli naszej ojczyzny. Przekazywane treści były przeplatane patriotycznymi pieśniami i recytacjami wierszy. Akademia została przygotowana przez p. Małgorzatę Stryjewską i p. Zbigniewa Cholerzyńskiego. O scenerię zadbała p. Justyna Pyka.
Aby uczcić tą ważną dla Polaków datę Samorząd Uczniowski pod kierunkiem p. Patrycji Hylaszek przygotował gazetkę szkolną o tematyce niepodległościowej. Przedstawiciele SU zapalili również znicze pod tablicą Patrona Szkoły Józefa Piłsudskiego oraz pod Pomnikiem Niepodległości.
Jak corocznie, uczniowie z nauczycielem historii p. Zbigniewem Cholerzyńskim przygotowali wystawę „105 lat Niepodległości”.
To ważne święto przypomniało Nam, że w tym zabieganym życiu, warto stanąć na chwilę, wspomnieć Naszych rodaków, bo dzięki Nim jesteśmy WOLNI. Oni poświęcili dla Nas życie.

Wydarzenie zostało uwiecznione sprzętem zakupionym w ramach projektu Laboratoria Przyszłości.

10 lis

Wyniki konkursów szkolnych „Dla Niepodległej”

Jak co roku obchodom Święta Niepodległości towarzyszą konkursy skierowane do wszystkich grup wiekowych. W bieżącym roku spotkały się one z dużym zainteresowaniem uczniów. Najwięcej prac przygotowały dzieci z klas I-III.
A oto wyniki tegorocznej edycji zmagań konkursowych:

„LAURKA DLA NIEPODLEGŁEJ” kl. I-III
KLASY I
I miejsce – Tomasz Pasoń (klasa1b), Franciszek Plebanek (klasa1c),
II miejsce – Marika Cholerzyńska (klasa1a), Marta Orlikowska (klasa1a), Dawid Koza (klasa1b)
III miejsce – Agata Mieszczankowska (klasa1b), Magdalena Suliga (klasa1b)
wyróżnienia: Wojciech Szczeciński (klasa1b), Maja Janus (klasa1a)
KLASY II
I miejsce – Gabriela Grabiec (klasa 2c)
II miejsce – Liliana Went (klasa 2c)
III miejsce – Natalia Jarmuda (klasa 2c)
wyróżnienia: Nikola Janus (klasa 2b), Iga Michałek (klasa 2c)
KLASY III
I miejsce – Aleksander Nowak (klasa 3c), Marcelina Bulska (klasa 3b)
II miejsce – Fabian Fidera (klasa 3c), Pola Kowalczyk (klasa 3c)
III miejsce – Anhelina Dovhaliuk (klasa 3a)
wyróżnienia: Amelia Janus, (klasa 3a), Kacper Szczukocki (klasa 3b)

„ŻYCZENIA DLA NIEPODLEGŁEJ” kl. IV-VI
I miejsce – Eliza Prokopowicz (klasa 4c), Ewa Kuzincow (klasa 5d)
II miejsce – Filip Raźniak (klasa 4a), Marcel Sobański (klasa 5a), Gabriela Harast (klasa 5d)
III miejsce – Kamil Brzdąk (klasa 4a, Alicja Nowak (klasa 6a), Weronika Skoczek (klasa 6b)

„DROGI DO NIEPODLEGŁOŚCI” kl. VII -VIII
I miejsce –Lena Frączek (klasa 7d)
II miejsce – Justyna Sobala (klasa 7d)
III miejsce –Wiktoria Bała-Kowalska (klasa 8a)

Na uczestników i laureatów czekają drobne niespodzianki w postaci ocen lub upominków.
Wszystkim dziękujemy za przepiękne prace i życzymy sukcesów w kolejnych konkursach.
Organizatorami konkursów „Dla Niepodległej” byli nauczyciele: Joanna Cieślak-Bulska, Monika Sinkiewicz, Katarzyna Kuzicow, Anna Drążyk , Zbigniew Cholerzyński i Jacek Kościński.

10 lis

IV Dyktando Niepodległościowe o Pióro Dyrektora Szkoły

Po raz kolejny uczniowie naszej szkoły poprzez sprawdzenie swojej wiedzy ortograficznej w praktyce włączyli się w obchody Święta Niepodległości. W dniach 6 – 8 listopada pisali trudne pod względem ortograficznym teksty dotyczące historii Polski i postaci związanych z walką o wolność naszego kraju. W taki nietypowy sposób udowodnili, że bycie współczesnym patriotą to między innymi szacunek do mowy ojczystej. Dyktando odbyło się w trzech kategoriach.
A oto mistrzowie ortografii:
• klasy III – IV – Alicja Stefańczyk, uczennica klasy IV c
• klasy V – VI – Alicja Nowak, uczennica klasy VI a
• klasy VII – VIII – Lena Uramowska, uczennica klasy VII b
Nagrodami dla wyróżnionych uczniów są wieczne pióra. Na każdym z nich zapisano słowa Henryka Sienkiewicza: Sławić wszystko co polskie, kochać swój naród, czcić jego przeszłość i wierzyć w jego przyszłość.
Wszystkim uczestnikom tego trudnego konkursu gratulujemy i życzymy sukcesów. Dyktando przeprowadziły Anna Drążyk i Małgorzata Skoczek.

Skip to content