14 mar

Światowy Dzień Matematyki w klasie 1a

Dzień Matematyki został powołany do życia z myślą o tym, by zaciekawić uczniów tym niełatwym przedmiotem i pomóc im spojrzeć na matematykę z innej perspektywy. Tego dnia uczniowie na całym świecie zachęcani są do gier, zabaw i łamigłówek matematycznych, by pokazać im inną, jaśniejszą stronę nauki. Kto powiedział, że nauka matematyki nie może być zabawą, sprawiającą radość?

12 marca uczniowie klasy pierwszej a  przyłączyli się do obchodów Dnia Matematyki pod hasłem ,,Wszyscy dzisiaj się bawimy, matematyce radość tym sprawimy”.

Głównymi celami obchodów, jakie przyświecały temu dniu, to: ukazywanie uczniowi praktycznej strony matematyki, dostosowanej do jego potrzeb i możliwości, a także matematykę jako naukę ciekawą, która istnieje w każdej dziedzinie życia.

Różnorodne zadania przygotowane przez wychowawcę zachęciły dzieci do kreatywnego i logicznego myślenia.

To był bardzo udany dzień, a pomysły na uatrakcyjnienie zajęć z matematyki pozostaną długo w pamięci uczniów.

Anna Błaszczyk