22 kwi

DZIEŃ ZIEMI’2021

Dzień Ziemi to święto obchodzone na całym świecie 22 kwietnia.

Tegoroczny motyw przewodni – „Przywróć naszą Ziemię”, ma nam przypominać, że każdy z nas może dbać o środowisko. Nasze codzienne przyzwyczajenia również mają wpływ na zmiany klimatu. Zwykłe czynności, takie jak gaszenie światła przy wychodzeniu z pokoju, czy wyjmowanie ładowarki z kontaktu mogą skutecznie przeciwdziałać globalnemu ociepleniu. Dbałość o naszą planetę przejawia się również w tym, że dbamy o czystość środowiska naturalnego, segregujemy śmieci, mamy świadomość, że od nas zależy w jakim stanie przekażemy Ziemię następnym pokoleniom.

Z okazji Dnia Ziemi w naszej szkole, jak co roku, organizowane są konkursy:

• Szkolny Konkurs Ekologiczny „Nasza Ziemia” zorganizowany przez  p. Ewę Limbach (dla uczniów kl. 8).
  • Konkurs Wiedzy o Środowisku Przyrodniczym Polski zorganizowany przez p. Ewę Hyską odbędzie się 5 maja.
  • Konkurs „Pocztówka dla Ziemi” polegający na wykonaniu projektu graficznego i zredagowaniu życzeń lub pozdrowień lub napisaniu wiersza dla Ziemi.  Konkurs organizowany przez p. Ewę Limbach dla uczniów klas 5-8 odbędzie się w maju.
  • „Ziemio, ja o ciebie zadbam…” opiekun p. Jadwiga Kaczmarek – konkurs skierowany do uczniów klas czwartych, mający na celu uświadomienie wpływu każdego człowieka na stan środowiska.

W  Szkolnym Konkursie Ekologicznym zwyciężyła Wiktoria Musiał z klasy 8a i uzyskała tytuł Szkolnego Mistrza Ekologii.

A oto niektóre zdjęcia przysłane przez uczniów klas czwartych.