29 wrz

Przedszkolaki przykład dają
I też swoje święto mają”
D.Błażejczyk, D.Urbaniak

To słowa Hymnu Przedszkolaka, który został odśpiewany tradycyjnie 20 września w Ogólnopolskim Dniu Przedszkolaka. Święto to ma na celu podkreślenie wagi edukacji przedszkolnej w rozwoju dzieci. Jak zwykle w tym dniu na dzieci czekało wiele atrakcji: wspólne zabawy, konkursy, tańce przy ulubionych przebojach muzycznych dla dzieci, słodki poczęstunek. Następnie każde dziecko otrzymało dyplom oraz Medal Wzorowego Przedszkolaka. Dopełnieniem tego wydarzenia była wizyta w dniu dzisiejszym w kinie Muza na filmie „Psi Patrol”. Podczas seansu dzieci zajadały popcorn, a po filmie zwiedziły salę projekcyjną, gdzie mogły zobaczyć kino „od kuchni”. Przedszkolaki samodzielnie wykonały zakładki do książek z taśmy filmowej. Już za dwa dni na dzieci czeka kolejna niespodzianka z okazji Dnia Chłopaka. Wszystko to udało się dzięki inicjatywie i współpracy z Radą Rodziców, której bardzo dziękujemy, a dzieciom życzymy uśmiechu na twarzach nie tylko od święta.