21 lis

Uśmiech – podaj dalej!

21 listopada to szczególna okazja, by zastanowić się czy jesteśmy wobec siebie życzliwi, bo dziś na całym świecie świętowany jest Dzień Życzliwości i Pozdrowień oraz dobrych uczynków i pozytywnych emocji. I
Idea świętowania dnia życzliwości narodziła się w Stanach Zjednoczonych Ameryki. W 1973 roku z inicjatywy studentów, braci Briana i Michaela McCormacków – jako wezwanie do pokoju w odpowiedzi na wojnę między Izraelem a Egiptem – ustanowiono World Hello Day. Jego celem jest uwrażliwienie ludzi na wzajemną życzliwość, wzbudzenie w nich pozytywnych emocji. Propaguje takie wartości jak: wzajemny szacunek, tolerancja, chęć niesienia pomocy i działania na rzecz innych.

Podobnie, jak w roku ubiegłym szkolne obchody Dnia Życzliwości zorganizował Samorząd Uczniowski pod kierunkiem p. Patrycji Hylaszek oraz p. Moniki Sinkiewicz. Przygotował on symbol życzliwości, czyli „uśmiechnięte buźki”, które przypinali każdemu życzliwemu zachęcając do uśmiechu i otwartości wobec siebie.
Uczniowie przygotowali również gazetkę tematyczną, a ambasadorzy życzliwości udali się do osób życzliwych i przyjaznych dla naszej szkoły z Burmistrzem Gminy – p. Grzegorzem Dziubkiem na czele.

Życzymy wszystkim, z którymi przychodzi nam spotykać się na co dzień, wielu powodów do radości, uśmiechu i życzliwości! Bądźmy dla wszystkich życzliwi, a będziemy szczęśliwi! Niech Dzień Życzliwości trwa przez cały rok.