22 cze

Znamy „Mistrza Ortografii Klas Pierwszych”!

We wtorek 9 czerwca 2026r. w naszej szkole odbył się konkurs ortograficzny dla uczniów klas pierwszych. W konkursie wzięło udział 10 uczniów, którzy uzupełniali teksty z trudnościami ortograficznymi dostosowanymi do podstawy programowej klas pierwszychKomisja konkursowa oceniała prace pod kontem poprawności ortograficznej i czytelności zapisu. . Prace sprawdzono – konkurs rozstrzygnięty.
Tytuł „Mistrza Ortografii Klas Pierwszych” oraz puchar otrzymała uczennica klasy 1c Lena Guner. Przyznano również dwa równorzędne drugie i trzecie miejsca. Miejsce drugie zajęły Maja Wojtczyk (klasa 1a) i Emilia Okręglicka (klasa 1c). Na miejscu trzecim uplasowały się Nela Miszkowska (klasa 1c) i Antonina Toborek (klasa 1c).
Wszyscy uczestnicy otrzymali drobne upominki za udział w konkursie, laureaci nagrody rzeczowe.
Dziękujemy pierwszoklasistom za udział w konkursie, wychowawcom klas za przygotowanie uczniów do rywalizacji.
Konkurs przygotowały i przeprowadziły p. Joanna Hudobska i p. Beata Jach.

Przejdź do treści