11 cze

Bezpieczne wakacje – bezpieczny wypoczynek 2019!

10 czerwca 2019 r. odbyło się spotkanie uczniów klas I-III z przedstawicielami Komendy Powiatowej Policji we Włoszczowie. Aspirant sztabowy Jacek Łapot oraz aspirant Rafał Sędek przeprowadzili pogadankę edukacyjną na temat przestrzegania zasad bezpieczeństwa, unikania agresji i przemocy podczas zabaw z rówieśnikami w czasie letniego, wakacyjnego wypoczynku spędzanego nad wodą, w górach, w lesie, podczas prac gospodarskich, a także zachowania zasad bezpieczeństwa w domu oraz w ruchu drogowym.  Podczas rozmowy z uczniami funkcjonariusze przypomnieli o zasadzie ograniczonego zaufania w stosunku do obcych osób. Uwrażliwili uczniów na zagrożenia będące wynikiem niewłaściwego korzystania z Internetu i telefonów komórkowych. Funkcjonariusze poinformowali o sposobach zachowania i wzywania pomocy w przypadku nagłych zdarzeń.