31 maj

Kolejni młodzi poeci z naszej szkoły wyróżnieni w konkursie!

30 maja 2026 r. w Zespole Szkół w Szczekocinach odbyło się podsumowanie XXV jubileuszowej edycji Turnieju Jednego Wiersza „O Laur Wespazjana Kochowskiego”. Uczniowie naszej szkoły od wielu lat z powodzeniem biorą udział w tym konkursie. 

Tym razem w gronie młodych poetów wyróżnionych przez jury znalazła się Weronika Skoczek z klasy 8b. Dodatkowo Weronika otrzymała także Nagrodę  Dyrektora Miejsko – Gminnej Biblioteki Publicznej w Szczekocinach oraz Nagrodę Jurora Tadeusza Stolarskiego.

W tych samych zmaganiach poetyckich uhonorowany został Mateusz Świerczyński z klasy 7a, który również zdobył Nagrodę Dyrektora Miejsko – Gminnej Biblioteki Publicznej w Szczekocinach.

Gratulujemy uczniom i ich polonistce – Katarzynie Kuzincow!

31 maj

Ósmoklasiści wybierają szkoły średnie

W dniach 26-28 maja 2026 roku uczniowie klas ósmych w ramach lekcji doradztwa zawodowego oraz lekcji wychowawczej brali udział w dniach otwartych we włoszczowskich szkołach ponadpodstawowych.
Wybierając swoją dalszą drogę edukacji zapoznawali się z ofertą edukacyjną szkół średnich,

Ósmoklasistom życzymy mądrych wyborów oraz spełnienia marzeń w dorosłym życiu.

29 maj

Życie bez nikotyny – wybór, który się opłaca!

Światowy Dzień bez Tytoniu, obchodzony corocznie 31 maja, to idealny moment na uświadomienie młodym ludzi skali problemu i istoty tego dnia. W piątek 29 maja z tej okazji w świetlicy szkolnej odbyła się prelekcja przestawiona przez panią Olgą Matyśkiewicz z Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej we Włoszczowie.  Celem prelekcji było zwiększenie świadomości na temat szkodliwości palenia tytoniu oraz promowania zdrowego stylu życia. Poruszona została kwestia chorób wywołanych paleniem tytoniu oraz używaniem e-papierosów.

Organizatorką spotkania była pani Ewelina Martoś – Wyrwał.

.

29 maj

Wycieczka do Sandomierza

Dnia 28 maja 2026r. odbyła się autokarowa wycieczka do Sandomierza. Uczestnikami byli uczniowie klas: 6b,6c,7a. Celem wycieczki było odkrywanie uroków miasteczka nad Wisłą.
Po dotarciu do Sandomierza uczniowie ruszyli w pieszą trasę z przewodnikiem. Zwiedzanie rozpoczęli od rejsu po Wiśle, a następnie przeszli wąwozem Królowej Jadwigi. Kolejnym punktem była Brama Opatowska, gdzie podziwiali piękną panoramę miasta i okolic. Spacer po wzgórzach staromiejskich i poznawanie ciekawej historii Sandomierza to kolejny etap wycieczki. Ostatnim punktem zwiedzania była Podziemna Trasa Turystyczna, czyli dawne stare kupieckie piwnice. Po zwiedzaniu uczniowie mieli chwilę na zakup pamiątek i odpoczynek.
Wycieczka była ciekawa i pouczająca. Wszyscy wrócili zmęczeni, ale zadowoleni.

28 maj

Obchody Dnia Dziecka dla uczniów klas 1-3

Dziś w naszej szkole odbyły się radosne obchody Dnia Dziecka, które dostarczyły uczniom klas 1-3 wielu niezapomnianych wrażeń i mnóstwa uśmiechu. Organizatorami wydarzenia były panie: Katarzyna Lipniak, Marta Plebanek oraz Elżbieta Piech. 

Jednym z najważniejszych punktów programu był III Szkolny Przegląd Talentów, podczas którego uczniowie mogli zaprezentować swoje umiejętności artystyczne, muzyczne i sportowe. Wszyscy uczestnicy wykazali się ogromną kreatywnością i odwagą, a publiczność nagradzała występy gromkimi brawami.

Dużym zainteresowaniem cieszyła się również wystawa prac prezentująca pomysłowość oraz talent naszych dzieci. Uczniowie z zaangażowaniem podziwiali przygotowane prace swoich koleżanek i kolegów.

Ogromną atrakcją okazała również się także wizyta strażaków, którzy opowiedzieli o swojej pracy i zaprezentowali sprzęt strażacki. Nie zabrakło również uwielbianego przez dzieci malowania twarzy.

To był wyjątkowy dzień pełen zabawy, integracji i pozytywnych emocji, który na długo pozostanie w pamięci całej społeczności szkolnej.

.

.

28 maj

Wspaniały dzień pełen wrażeń!

W dniu 26 maja 2026 r. uczniowie klas 2a i 2d wraz ze swoimi wychowawczyniami: p. Jadwigą Cegiełą i p. Lidią Macherską wybrali się na niezwykłą wycieczkę turystyczno- krajoznawczą. Wyprawę rozpoczęli od wizyty w jednej z najpiękniejszych jaskiń kresowych w Polsce – Jaskini Raj. W pawilonie muzealnym dzieci zobaczyły, jak żyli neandertalczycy. Podziwiali też ogromny model mamuta. Wewnątrz jaskini powitał ich chłód ( stałe 9 stopni Celsjusza) i setki wiszących nad głowami stalaktytów. Przewodnik pokazał formacje skalne, które przypominały kolumny, a dzieci z zachwytem odkrywały w nich kształty. Kolejnym punktem programu były widowiskowe ruiny średniowiecznej warowni. Po krótkim marszu pod górę dotarli na dziedziniec zamkowy. Pani przewodnik w ciekawy sposób opowiedziała o historii królów, a także o tym , jak wyglądało życie w minionych czasach. Z góry zamkowej uczniowie podziwiali piękną, majową panoramę Gór Świętokrzyskich. Na koniec dnia odwiedzili wyjątkowe Muzeum Przypkowskich w Jędrzejowie. To niesamowite miejsce słynie z jednej z największych kolekcji zegarów, nie tylko słonecznych, na całym świecie. Drugoklasiści dowiedzieli się, jak w przeszłości ludzie mierzyli czas bez baterii i elektryczności. Dużo radości sprawił dzieciom spacer po muzealnym ogrodzie, gdzie szukali ukrytych zegarów na ścianach i alejkach.

To był dzień pełen uśmiechu, nauki i integracji. Drugoklasiści spisali się na medal jako ciekawi świata podróżnicy.

27 maj

Warszaty z pierwszej pomocy przedmedycznej

27 maja 2026r. w naszej szkole odbyły się warsztaty dla uczniów z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.  Zajęcia zostały przeprowadzone przez strażaków z Komendy Powiatowej PSP we Włoszczowie: mł. ogn. Karola Plebanka i ogn. Grzegorz Walasek.

Na wstępie została  przeprowadzona  z dziećmi krótka pogadanka na temat udzielania pierwszej pomocy.  Uczniowie dowiedzieli się  w jaki sposób udziela się pierwszej pomocy i jak można pomóc poszkodowanym, zanim przyjedzie pogotowie ratunkowe . Następnie odbył się pokaz udzielania pierwszej pomocy z wykorzystaniem fantomów.

Celem edukacyjnym tych zajęć  było zapoznanie uczniów z podstawowymi zasadami udzielania pierwszej pomocy, wykształcenie poczucia odpowiedzialności za siebie i innych, uwrażliwienie na krzywdę drugiego człowieka, a przede wszystkim zaszczepienie idei niesienia bezinteresownej pomocy.

Koordynatorem warsztatów była szkolna pielęgniarka – p. Anna Zug.

27 maj

Gminne obchody Dnia Dziecka

Uczniowie klas 1b i 2b wzięli udział w gminnych obchodach Dnia Dziecka, które odbyły się na terenie OSiR-u. Na uczestników czekało wiele ciekawych atrakcji, zabaw ruchowych oraz konkursów przygotowanych przez organizatorów.
Dzieci chętnie uczestniczyły we wspólnych aktywnościach, spędzając czas w radosnej i pełnej energii atmosferze. Była to świetna okazja do wspólnej zabawy, integracji oraz aktywnego wypoczynku na świeżym powietrzu.

26 maj

Wygrana naszych piłkarzy!

W dniu 22 maja 2026 roku odbyła się XI edycja Turnieju Piłki Nożnej o Puchar Burmistrza Gminy Włoszczowa i Proboszcza parafii Konieczno. Turniej swoim zasięgiem objął szkoły podstawowe z powiatu włoszczowskiego. Nasza drużyna zaprezentowała się znakomicie wygrywając wszystkie mecze. Nagrody indywidualne otrzymali Patryk Turczyn-najlepszy zawodnik i Orlikowski Aleksander – najlepszy bramkarz.
Końcowa kolejność turnieju:
I miejsce – SP nr 1 Włoszczowa
II miejsce – SP nr 2 Włoszczowa
III miejsce – SP Konieczno
IV miejsce – SP Czarnca
V miejsce – SP Radków
VI miejsce – SP Kurzelów
Skład zespołu SP1: Aleksander Dworak, Konrad Kita, Aleksander Orlikowski, Piotr Kosiński, Remigiusz Rayski (kapitan), Hartwig Samuel, Patryk Turczyn, Alan Piwoński, Konrad Teklak, Grzegorz Kozubski, Filip Zbierański, Dawid Pękala i Emilia Saladra.

Gratulujemy piłkarzom i ich trenerowi p. Dariuszowi Dąbrowskiemu.

22 maj

Druga drużyna z naszej szkoły z tytułem Mistrza Województwa w BRD!

Dziś w Nowinach odbył się etap wojewódzki XLVII Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym dla II kategorii wiekowej – dzieci powyżej 12 lat.
I tym razem mistrzostwo województwa wywalczyła drużyny z naszej szkoły: Bartłomiej Kaczor, Aleksandra Dziuba i Maciej Orlikowski!
Podium było nasze także w klasyfikacji indywidualnej. Ola zajęła I, Bartek II, a Maciek III miejsce!

Gratulujemy uczniom i p. Marcinowie Sztuce!
Życzymy powodzenia na etapie krajowym!

Przejdź do treści