04 maj

Majówka Europejska

Dnia 2 maja 2017r. odbyła się czwarta edycja imprezy Piknik „Majówka Europejska” połączona z obchodami Święta Flagi. Na placu Konstytucji 3 Maja przed Urzędem Gminy nastąpiło uroczyste wciągnięcie flagi państwowej na maszt oraz odegranie hymnu państwowego. Następnie uczestnicy przeszli w kolorowym korowodzie Parady Schumana na rynek miasta, niosąc flagi państw Unii Europejskiej. Na scenie w centrum Włoszczowy obyła się część artystyczna „Majówki”.
Po oficjalnym powitaniu przez włodarzy miasta, dzieci i młodzież szkół przedstawiły najbardziej charakterystyczne scenki i ciekawostki dotyczące państw Unii Europejskiej. Odbył się również koncert Młodzieżowej Orkiestry Dętej oraz konkurs kulinarny „Apetyt na… potrawy z grilla IV” połączony z degustacją potraw. „Święto Flagi” nie mogło się obyć bez wspólnego ułożenia flagi narodowej przez uczestników.

Nasza „Jedynka” w tym roku prezentowała w „Paradzie Schumana” uroki Portugalii. Wiele przygotowań zaowocowało zdobyciem II miejsca w konkursie na najciekawsze przedstawienie wybranego kraju Unii.

Dziękujemy  oraz p. Agnieszce Brzdąk naszym wspaniałym uczniom i harcerkom z 10 DH, którzy nie szczędzili swego czasu i zaangażowania w przygotowanie tej wspaniałej prezentacji!

PARADA SCHUMANA