10 sty

O bezpieczeństwie podczas ferii zimowych…

Ferie zimowe rozpoczynamy co prawda dopiero za dwa tygodnie, ale już dzielnicowy asp. sztab. Adam Ciesielski rozpoczął w naszej szkole działania profilaktyczne, których głównym celem jest bezpieczeństwo dzieci podczas zimowego wypoczynku.

Policjant rozmawiał z uczniami  na temat szeroko rozumianego bezpieczeństwa, zwłaszcza podczas zbliżających się ferii zimowych. Dzieci dowiedziały się, jakie niebezpieczeństwa czyhają w czasie zimy, czego należy unikać w trakcie zabaw na podwórku i jak należy zachowywać się w pobliżu ulicy. Na koniec funkcjonariusze przypomnieli numery alarmowe do służb ratunkowych oraz poinstruowali uczniów, co należy zrobić, gdy znajdą się w sytuacji, kiedy ktoś potrzebuje pomocy.