11 lut

Opieka stomatologiczna w szkole!

Dnia 9 lutego 2021r. burmistrz Grzegorz Dziubek podpisał porozumienie z firmą Possum w sprawie objęcia opieką stomatologiczną uczniów szkół podstawowych  z gminy Włoszczowa.

Celem porozumienia jest poprawa warunków wczesnego wykrywania i leczenia próchnicy u dzieci i młodzieży.

Dentyści będą przyjmowali uczniów w gabinecie przy ul. Mleczarskiej 11. Pracę stomatologów sfinansuje Narodowy Fundusz Zdrowia.

Jak w praktyce będzie wyglądać opieka stomatologiczna w szkole?

Uczniowie korzystający z programu profilaktyki w szkole będą raz na 4-6 miesięcy (w zależności od potrzeb) w godzinach pracy szkoły odwiedzać gabinet stomatologiczny.
Nieobecność na czas trwania zabiegów oraz podróży do i z gabinetu, będzie
usprawiedliwiona.

W ramach bezpłatnej profilaktyki stomatologicznej wykonywana będzie m.in. higienizacja, działania fluoryzacyjne, regularne przeglądy i pakiety badań podstawowych.