12 maj

PIERWSZA POMOC PRZEDMEDYCZNA

11 maja 2018 roku uczniowie klasy 3 d uczestniczyli w prelekcji na temat ratowania życia połączonej z praktycznymi ćwiczeniami udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.
Celem spotkania było przygotowanie uczniów do racjonalnych zachowań w przypadku wystąpienia zagrożeń oraz zdobycie teoretycznych i praktycznych umiejętności udzielania pierwszej pomocy w różnych zdarzeniach życia codziennego. Podczas zajęć dzieci dowiedziały się jak ważna jest pierwsza pomoc przedmedyczna i jak ją zorganizować, aby była skuteczna. Uczniowie poznali podstawowe zabiegi ratujące życie oraz zasady i etapy udzielania pomocy poszkodowanym, jak prawidłowo zabandażować ranę i zatamować krwotok. Zdobyte informacje wykorzystali podczas praktycznych ćwiczeń z użyciem fantomów. Każdy z nas powinien potrafić właściwie ocenić sytuację, efektywnie wezwać pomoc dzwoniąc pod numery 999 lub 112 i utrzymywać przy życiu poszkodowanego do chwili przybycia pogotowia ratunkowego. Uczniowie byli bardzo zainteresowani, z ochotą i profesjonalizmem ćwiczyli na fantomach.

Serdecznie dziękujemy pani Annie Zug- naszej szkolnej pielęgniarce za przeprowadzenie szkolenia.