14 maj

„Jedynka” na Paradzie Schumana

Wzorem lat poprzednich również  i w  tym roku nasza szkoła pod kierunkiem p. Agnieszki Brzdąk wzięła udział w Paradzie Schumana na Majówce  EuropejskiejPodczas  tegorocznej edycji, która odbyła się w dniu 5 maja 2018 roku, mieliśmy przyjemność prezentowania Włoch. Wśród występujących pojawiły się takie postaci jak: Juliusz Cezar, Mona Lisa, Rzymianki w przepięknych antycznych strojach, sycylijska mafia, piłkarze z włoskich klubów sportowych, damy strojne w bogate suknie skryte za weneckimi maskami, gondolier zachwalający uroki Wenecji, olśniewające modelki z mediolańskiego domu mody oraz kucharze prezentujący słynne na całym świecie dania ze słonecznej Italii. Nowością w tym roku było zaakcentowanie wkładu Polski w historię i kulturę przedstawianego kraju. W naszej prezentacji wystąpił Henryk Dąbrowski, który pięknie opowiadał o historii powstania hymnu Polski, o włoszczyźnie przywiezionej przez królową Bonę, o mistrzu Canaletto, dzięki malarstwu którego udało się odbudować  wiele warszawskich zabytków zniszczonych w zawierusze II wojny światowej. Ważnym elementem było również wspomnienie postaci naszego wielkiego rodaka – otaczanego na całym świecie szacunkiem i miłością – papieża Jana Pawła II, który został włączony do grona świętych. Na koniec występ nasz uświetnił swą balladą znany włoski piosenkarz, Drupi w asyście sławnej aktorki, Sophii Loren oraz swej młodszej koleżanki po fachu, Laury Pausini.

Dla wielu spośród naszych uczniów był to debiut sceniczny. Tym bardziej więc cieszy fakt, że ich trud i odwaga oraz praca całej grupy, zostały nagrodzone IV miejscem w konkursie na najlepszą prezentację wybranego kraju. Nie święcilibyśmy jednak tego sukcesu bez pomocy Rodziców naszych uczniów. Należą się im ogromne podziękowania za pomoc w przygotowaniu przepięknych strojów, wsparcie sceniczne i patronat fotoreporterski.

Gratulujemy! I czekamy na przyszłoroczną edycję Parady Schumana!