04 maj

„Polacy Rodakom”- pomoc polskim szkołom na Białorusi

Nasza szkoła przystąpiła do akcji charytatywnej „Polacy Rodakom”, która polegała na zbiórce darów dla uczniów trzech szkół w Grodnie, jednej szkole w Wołkowysku i jednej szkole w Lidzie na Białorusi.

Akcja spotkała się z dużym oddźwiękiem wśród społeczności szkolnej, która po raz kolejny udowodniła, że jest wrażliwa na potrzeby innych i potrafi się dzielić. Dzięki ofiarności uczniów, rodziców i nauczycieli udało się zebrać dużą ilość artykułów szkolnych, plastycznych, gier  planszowych, książek, a także maskotek. Nie była to zwykła akcja charytatywna, ale przede wszystkim wyraz szczerego i wielkiego serca Polaka wobec swoich rodaków mieszkających poza granicami naszej ojczyzny. Był to piękny gest solidarności z rodakami, którzy żyją na wschodzie, często w bardzo trudnych warunkach materialnych.

Nad całym przedsięwzięciem czuwały koordynatorki akcji: Anna Błaszczyk i Małgorzata Kuśmierczyk.

Organizatorki  serdecznie dziękują wszystkim tym, którzy przyczynili się do zbiórki dla polskich uczniów mieszkających na Białorusi – uczniom z klas: 1a,1d,2a,2b,2c,3a,3c,3d,6c,6e i 8b i ich wychowawczyniom – Joannie Hudobskiej, Ilonie Skiba, Jadwidze Cegieła, Jolancie Ciosek, Jolancie Reperowicz, Annie Błaszczyk, Małgorzacie Skoczek, Justynie Gąsior, Justynie Kaczor.

Na szczególne podziękowania zasługuje klasa 3d i jej wychowawczyni Lidia Macherska za ogromne zaangażowanie w zbiórkę darów.