30 kwi

Witaj majowa jutrzenko!

W coroczny kalendarz uroczystości w naszej szkole wpisane są obchody rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja.
Aby uczcić 233 rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja uczniowie przygotowali przepiękny montaż poetycko- muzyczny przybliżający reformy Sejmu Wielkiego obradującego w latach 1788 – 1792 i postanowienia Konstytucji 3 Maja 1791r.
Uczniowie zorganizowali także okolicznościową gazetkę oraz wystawę.

Obchody rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja były wspaniałą okazją, aby przypomnieć o wielkiej wadze, jaką miało to dzieło polskich patriotów końca XVIII wieku.

Szkolne obchody rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja koordynowali nauczyciele: p. Olga Ślęzak, p. Małgorzata Skoczek, p. Anita Jastrzębska, p. Monika Sinkiewicz, p. Agnieszka Brzdąk, p. Zbigniew Cholerzyński oraz p. Jacek Kościński.