09 kwi

„Wspomnienie Ireny Sendlerowej w wierszu”

Sejm Rzeczypospolitej Polskiej na wniosek Rzecznika Praw Dziecka ustanowił rok 2018 Rokiem Ireny Sendlerowej. W obchody włączyła się również nasza szkoła. Z tej okazji w bibliotece szkolnej została przygotowana wystawa poświęcona bohaterce. Nie zabrakło też lekcji oraz prelekcji dotyczących jej życia. Przed feriami nauczycielki: Izabela Falana i Ewelina Martoś-Wyrwał ogłosiły konkurs biblioteczny „Wspomnienie Ireny Sendlerowej w wierszu”.

6 kwietnia 2018 r. w świetlicy gimnazjum odbył się apel, w czasie którego m.in. wyświetlono fragmenty wywiadu z Sendlerową, która opowiadała o tym, jak ratowała żydowskie dzieci oraz  ogłoszono wyniki konkursu bibliotecznego:

I miejsce: Aleksandra Długoborska (klasa 6c)

II miejsce: Magdalena Ślęzak (klasa 6a) oraz Zuzanna Warzyńska (klasa 5c)

III miejsce: Julia Ścisłowska (klasa 6c)

Na wyróżnienia zasłużyły również: Magdalena Batko (klasa 6a), Rokasana Cholerzyńska (klasa 6a), Oliwia Wójcik (klasa 6a), Zuzanna Żelichowska (klasa 6a).