02 cze

Dzień Sportu z „Wygraj z nudą 6!”

Podczas Szkolnego Dnia Sportu, zorganizowanego z okazji Dnia Dziecka Fundacja Zespołu Placówek Oświatowych nr 1 we Włoszczowie przygotowała dla uczniów szereg atrakcji w ramach zadania publicznego Wygraj z nudą 6! współfinansowanego przez Gminę Włoszczowa. Były kolorowe balony, malowanie twarzy, pokazy taneczne, integrujące całą społeczność szkolną, nagrody za udział w konkursach oraz zdrowy poczęstunek, składający się z sezonowych owoców, soczków i produktów mlecznych z Okręgowej Spółdzielni Mleczarskiej we Włoszczowie.
W tym dniu zostały rozstrzygnięte konkursy plastyczne indywidualne i grupowe pod nazwą Aktywnie i zdrowo spędzam wolny czas! Uczniowie klas I – III mieli wykonać pracę plastyczną, przedstawiającą różne sposoby spędzania wolnego czasu na świeżym powietrzu, natomiast zadaniem uczniów klas IV-VI było zespołowe opracowanie plakatu promującego zdrowy tryb życia i aktywność fizyczną.
W kategorii klas młodszych w konkursie uczestniczyło 13 uczniów. Oto wyniki:
I miejsce: Agata Kania – kl. 3c, Igor Kapusta – kl. 3b
II miejsce: Kacper Szczukocki – kl. 2b, Igor Ulżyk – kl. 3a
III miejsce: Wiktor Karliński – kl. 1a, Natalia Jarmuda – kl. 1c
Wyróżnienia otrzymali: Emilia Mieszczankowska – kl. 3b, Bartosz Krawczyk – kl. 3b, Oliwier Orzeł – kl. 3b, Mateusz Błażejczyk – kl. 1a oraz Aleksandra Murzynowska – kl. 3b
Wszystkim uczniom gratulujemy. Każdy uczestnik konkursu otrzymał dyplom i nagrodę.
W klasach starszych do konkursu zgłosiło się 10 zespołów, które przygotowały wielobarwne plakaty. Wszyscy uczestnicy udowodnili, że mają dużą wiedzę na temat zdrowego odżywiania się i aktywnego spędzania wolnego czasu. Ponadto uczniowie wykazali się umiejętnością współpracy, ogromnym zaangażowaniem i kreatywnością przy wymyślaniu haseł lub rymowanek promujących zdrowy styl życia. Wszyscy uczestnicy otrzymali drobne upominki oraz podziękowania za udział w konkursie.
Z uczniowskich prac plastycznych – indywidualnych i grupowych – została przygotowana wystawa, która uświetniła obchody Dnia Dziecka w naszej szkole. Fundacja ZPO nr 1 we Włoszczowie w ramach zajęć W zdrowym ciele zdrowy duch przygotowała poczęstunek składający się z owoców. Na stołach – zarówno w budynku głównym, jak i w budynku B – znalazły się truskawki, arbuzy, banany i winogrona. Wszystkie owoce zakupiono z funduszy pozyskanych od Gminy Włoszczowa.
To był udany dzień dla naszej społeczności szkolnej, pełen emocji i pozytywnej energii!

Skip to content