07 paź

XII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

W piątek 7 października 2022 obchodziliśmy w naszej szkole XII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Każdy, kto chciał zdać egzamin z tabliczki mnożenia (klasy 4-6) – podchodził do stolika komisji i wyciągał z koszyka los egzaminacyjny. Po udzieleniu poprawnych odpowiedzi otrzymywał certyfikat „Eksperta tabliczki mnożenia”. W ramach tego wydarzenia uczniowie naszej szkoły mogli również wykonać plakat promujący tabliczkę mnożenia. Jesteśmy pod wielkim wrażeniem przygotowanych prac plastycznych, a wszystkim zdobywcom certyfikatów gratulujemy wiedzy.

Pomysłodawcą akcji Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia jest Andrzej Grabowski, założyciel Wydawnictwa Karty Grabowskiego. Wielki pasjonat niecodziennego nauczania-uczenia się matematyki. Autor kart Grabowskiego „Tabliczka mnożenia”, „Dodawanie i odejmowanie” oraz „Gry logiczne (3 kolory)”.

Celem akcji jest propagowanie zabawowej formy nauczania-uczenia się matematyki. Ma ona zachęcić do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia w przyjemny, niecodzienny sposób. Akcja jest okazją dla uczniów do nadrobienia „tabliczkowych” zaległości po wakacjach. Natomiast dorośli mogą dać przykład dzieciom – pokazując swoją świetną znajomość trudnych przypadków mnożenia.

Zdjęcia zamieszczone poniżej wykonano dzięki sprzętowi pozyskanemu z rządowego programu LABORATORIA PRZYSZŁOŚCI.