19 wrz

Z wizytą w gospodarstwie rolnym

W dniu 15 września 2023 r. uczniowie klasy 3 a i 3 c skorzystali z zaproszenia i uczestniczyli w wycieczce do gospodarstwa rolnego w miejscowości Rudka 2. Bezpośrednie zwiedzanie olbrzymich pomieszczeń gospodarskich, pól uprawnych roślin zbożowych oraz dużej ilości bydła mlecznego były dla uczniów sporym przeżyciem. Uczniowie podziwiali krowy, byki, cielątka podczas karmienia kiszonką na stole paszowym. W pomieszczeniach i na terenie gospodarstwa uczniowie poznali nowoczesne maszyny rolnicze. Do niektórych ciągników wielofunkcyjnych mogli wejść i przez chwilę podziwiać wnętrze maszyny. Olbrzymie wrażenie na uczniach zrobił magazyn zboża, w którym radości nie było miary. Wśród roślin zbożowych najciekawszą okazała się kukurydza sięgająca ponad 3 m wysokości. Miłą niespodzianką był zdrowy poczęstunek, który na świeżym powietrzu wyśmienicie smakował. Uczniowie dostrzegli ciężką pracę rolnika i proces produkcji zdrowej żywności.