20 wrz

Wybory do Samorządu Uczniowskiego świętem szkolnej demokracji

20 września 2023r. na terenie naszej szkoły odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego. Wybory poprzedzone były kampanią wyborczą w formie plakatów z programem wyborczym.
W głosowaniu wzięło udział 245 uczniów klas 4-8 (71,42%), którzy wybierali swoich przedstawicieli spośród 4 kandydatów: Anny Bąk, Amelii Jurek, Wiktora Gawrona i Mikołaja Szymańskiego.

Najwięcej głosów oddano na Wiktora Gawrona i to on zostaje nowym przewodniczącym Samorządu Uczniowskiego.

Wybory były swoistą lekcją demokracji dla wszystkich uczniów naszej szkoły. Uczniowie przekonali się, że w dorosłym życiu czeka ich wiele trudnych wyborów.

Przebieg wyborów nadzorowali nauczyciele: Patrycja Hylaszek, Monika Sinkiewicz i Ewelina Martoś-Wyrwał.