25 maj

Zasady Kibica „Jedynki”

18 maja 2017r.  w naszej szkole odbyło się spotkanie młodzieży z funkcjonariuszem KPP we Włoszczowie – asp. Piotrem Fatygą. Na prelekcji obecna była grupa kibiców i piłkarzy reprezentujących naszą szkołę podczas „MiniEuro 2017” oraz trener drużyny p. Dariusz Dąbrowski i opiekun grupy kibiców p. Agnieszka Brzdąk.
Na spotkaniu policjant przybliżył młodzieży zasady kulturalnego i bezpiecznego kibicowania zawodnikom biorącym udział w rywalizacji. Ponadto opowiedział o przepisach prawnych obowiązujących podczas imprez sportowych oraz o przedmiotach i substancjach, których nie wolno wnosić na obiekty sportowe.
Ważnym zagadnieniem poruszonym podczas prelekcji był temat konsekwencji prawnych, wiążących się z niewłaściwym zachowaniem w trakcie imprez sportowych.
Spotkanie miało na celu promowanie bezpiecznego i kulturalnego zachowania podczas wszelkiego rodzaju zawodów sportowych, w tym meczy piłkarskich oraz propagowanie zasady fair-play, będącej jedną z najważniejszych zasad rywalizacji sportowej.
Wynikiem spotkania było stworzenie Zasad Kibica „Jedynki”, do przestrzegania i promowania których, zobowiązali się zgodnie wszyscy uczestnicy.
Zasady Kibica „Jedynki”
1. Kibic jest wizytówką drużyny.
2. Fair play – Fair Fan (czysta gra – czyste kibicowanie).
3. Intencją Kibica jest dobra zabawa i wsparcie swojej drużyny.
4. Kibicowanie bez prowokacji to szacunek dla Przeciwnika.
5. Wzorowe kibicowanie to doping bez używek.
6. Kibic daje przykład młodszym.
7. Bezpieczne kibicowanie to podstawa.
Mamy nadzieję, że to spotkanie, a także udział w imprezie „MiniEuro 2017” staną się dla naszych uczniów źródłem inspiracji w dorosłym życiu, że rośnie nam pokolenie mądrych, odpowiedzialnych za bezpieczeństwo własne i innych kibiców.
[huge_it_gallery id=”221″] ©ZPO 1 we Włoszczowie