22 maj

„Mały Książę” w języku angielskim

W ramach Tygodnia Europejskiego dnia 22 maja 2017 r. uczniowie naszego gimnazjum pod kierunkiem Magdaleny Jedliczki  wystawili spektakl w języku angielskim pt. „Mały Książę”.
Uczniowie świetnie wcielili się w głównych bohaterów bajki. Dobra gra aktorska i charakteryzacja postaci pozwoliły głębiej wczuć się w klimat utworu. Udział w spektaklu dał możliwość urozmaicenia nauki języka angielskiego.

W ramach Tygodnia uczniowie wykonali także plakaty promujące kraje niemieckojęzyczne.
Zorganizowany został również konkurs z gramatyki języka angielskiego, w którym:

• w klasach pierwszych:  I miejsce zdobył Michał Hudobski (klasa 1b), , II m. – Ilona Ciesielska z(klasa 1a), III m. – Mateusz Łaskawski (klasa 1b)
  • w klasach drugich:  I miejsce zdobyła Karolina Bukowska (klasa 2a), II m. – Ada Chamera (klasa 2b), a III m. – Karolina Krawczyk (klasa 2a).
[huge_it_gallery id=”219″] ©ZPO1 we Włoszczowie