18 lis

Tak świętowano 101 lat wolności w filii w Łachowie

Uroczystości rocznicowe w filii w Łachowie rozpoczęły się pod koniec października konkursem fotograficznym „ Łachów – Nasza Mała Ojczyzna”. Trzydzieścioro dzieci wraz z rodzicami uwieczniło najpiękniejsze zakątki swojej miejscowości na fotografiach. Na korytarzu utworzyliśmy galerię prac, która cieszyła się dużym zainteresowaniem  dzieci i rodziców.

Kolejnym krokiem tej ważnej uroczystości było wspólne odśpiewanie hymnu państwowego 08.11.2019r. o godzinie 11.11. Tego dnia  również wraz z przedszkolakami obejrzeliśmy film animowany o symbolach narodowych oraz wykonaliśmy ulubioną piosenkę małych patriotów „Jesteśmy Polką i Polakiem”.

W piątek 15 listopada odbył się kolejny etap obchodów Święta Niepodległości
w naszej szkole. Uczniowie w dwuosobowych zespołach rozwiązywali test wiedzy
o naszej ojczyźnie.

Na zakończenie dzieci zarówno z przedszkola jak i ze szkoły układały z plastikowych nakrętek  flagi Polski, co sprawiło im wiele radości, ale nie zabrakło również  nutki rywalizacji.

Była to wieloetapowa lekcja historii, która pomaga odkrywać w dzieciach małych patriotów.