15 cze

Wygraj z nudą 6! – podsumowanie

Od 15 lutego do 15 czerwca bieżącego roku w naszej szkole Fundacja Zespołu Placówek Oświatowych nr 1 realizowała zadanie pod hasłem Wygraj z nudą 6! współfinansowane ze środków Gminy Włoszczowa. W ramach tego projektu zorganizowano w dwóch świetlicach szkolnych po 10 zajęć koła plastyczno-technicznego pod nazwą „Pozytywnie – kreatywnie” oraz po 10 zajęć aktywnie i zdrowo: „W zdrowym ciele zdrowy duch”. W sumie w tych warsztatach pozalekcyjnych regularnie uczestniczyło 60 uczniów. Ponadto w ramach tego działania zorganizowano konkursy kulinarne i plastyczne dla uczniów naszej szkoły.
Pozytywnie – kreatywnie
W ramach kółka plastyczno-technicznego uczestnicy kształtowali umiejętności posługiwania się różnymi technikami plastycznymi: malowali, wycinali, kleili, lepili z plasteliny zwierzątka. Na tych zajęciach powstawały wielobarwne prace, które zdobiły dwie świetlice szkolne. Były to między innymi: kolorowe skarpetki z okazji Dnia Kolorowej Skarpetki, koszyczki wielkanocne i jajka, zakładki do książek, witraże kwiatowe oraz przecudowne serca i słoneczniki dla mam z okazji ich święta. Na zajęciach dzieci nie tylko kształtowały swoje poczucie estetyki, ale przede wszystkim dobrze się bawiły, integrując się z rówieśnikami z różnych klas. W ramach zajęć został ogłoszony konkurs „Aktywnie i zdrowo spędzam wolny czas!”. W klasach I-III wzięło w nim udział 13 uczniów, a w klasach IV-VI powstało 10 plakatów, zachęcających do zdrowego stylu życia i aktywności fizycznej. Wszystkie prace zostały zaprezentowane podczas szkolnych obchodów Dnia Dziecka, które odbyły się 2 czerwca. Uczniowie, którzy uczestniczyli w zajęciach oraz ci, którzy wykonali prace indywidualne i zbiorowe, otrzymali drobne upominki i podziękowania.
W zdrowym ciele zdrowy duch
W ramach tego działania przeprowadzono 20 zajęć. Podczas tych spotkań uczniowie między innymi przygotowywali się do dnia promującego aktywny tryb życia i zdrowe odżywianie. Poznawali zasady zdrowego komponowania posiłków. Przygotowywali soki ze świeżych owoców i warzyw, jogurty pitne ze świeżych i mrożonych owoców, degustowali owoce sezonowe. W ramach zajęć został ogłoszony konkurs kulinarny Master Chef Jedynki 6! Przygotowano również uczniów do Międzyszkolnego Konkursu Gastronomicznego dla Uczniów Szkół Podstawowych. Ponadto uczestnicy warsztatów uczyli się włączania aktywności fizycznej, w tym tańca, do codziennych zajęć. Chętnie korzystali ze sprzętu sportowego zakupionego na potrzeby prowadzenia tego koła: piłek, skakanek, unihokeja na trawie. Grali w koszykówkę, siatkówkę, badmintona. Aktywnie spędzali wolny czas na boisku szkolnym, kiedy pozwalała na to ładna pogoda. Natomiast, kiedy aura nie sprzyjała – korzystali z gier edukacyjnych i sportowych, zakupionych specjalnie na ten cel (bilard, tenis stołowy oraz szachy, warcaby, itp.) Podsumowaniem warsztatów była organizacja poczęstunku ze świeżych owoców podczas pikniku rodzinnego w ramach Dnia Dziecka i Dnia Sportu, w którym brała udział cała społeczność naszej szkoły. Na stołach w świetlicy szkolnej znalazły się truskawki, arbuzy, banany oraz jabłka i gruszki.
W realizację Wygraj z nudą 6! włączyły się panie: Justyna Pyka, Martyna Syryńska-Giro, Ewelina Martoś-Wyrwał, Ewa Hyska oraz Jadwiga Kaczmarek. Koordynatorem całego przedsięwzięcia była Anna Drążyk.

Skip to content