22 lis

2. miejsce w województwie w „Bezpieczeństwie na 5”!

15 listopada 2019r. na Targach Kielce odbyła się XIII edycja Olimpiady „Bezpieczeństwo na 5”. W zmaganiach wzięło udział 14 najlepszych drużyn ze szkół z całego województwa świętokrzyskiego. Drużyna naszej szkoły  w składzie:  Małgosia CholerzyńskaRoxana Cieślik i Franek Suchacki zajęła II miejsce.

Podczas finału wojewódzkiego rozegrane zostały liczne konkurencje, w czasie których uczestnicy musi się wykazać szeroką wiedzą i licznymi umiejętnościami. Młodzież przystąpiła do test wiedzy dotyczącego znajomości zasad bezpieczeństwa podczas prac polowych oraz przepisów ruchu drogowego, który został połączony z torem przeszkód. Uczestnicy udowadniali również, że potrafią udzielić pierwszej pomocy przedmedycznej oraz odszukać zaginione przedmioty w zadymionym pomieszczeniu. Dodatkowo komisja oceniała wykonane wcześniej prace profilaktyczne na temat bezpieczeństwa oraz prace plastyczne, którym przewodniczyło hasło: „100 –lat Policji”.

Gratulujemy uczniom i ich opiekunowi- p. Marcinowie Sztuce!