20 wrz

Dzień Przedszkolaka w Łachowie

20 września w całej Polsce najmłodsze dzieci obchodzą swoje święto – Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. Święto to zostało ustanowione, aby podkreślić wagę edukacji przedszkolnej w rozwoju i edukacji dzieci.

W naszym przedszkolu na wszystkie dzieci czekało tego dnia wiele atrakcji i niespodzianek. Przedszkolaki uczestniczyły we wspólnych zabawach, konkursach i grach zespołowych. Było wesoło i kolorowo. Dzień Przedszkolaka dostarczył naszym wychowankom wielu pozytywnych wrażeń i zintegrował  dzieci podczas wspólnej zabawy.

Dziękujemy Radzie Rodziców za pomoc i zaangażowanie w organizację naszej przedszkolnej uroczystości.

Wszystkim przedszkolakom życzymy, abyście rośli zdrowo, uczyli się szybko i nigdy nie tracili ciekawości świata. Szczęśliwego Dnia Przedszkolaka!

20 wrz

Wybory do Samorządu Uczniowskiego świętem szkolnej demokracji

20 września 2023r. na terenie naszej szkoły odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego. Wybory poprzedzone były kampanią wyborczą w formie plakatów z programem wyborczym.
W głosowaniu wzięło udział 245 uczniów klas 4-8 (71,42%), którzy wybierali swoich przedstawicieli spośród 4 kandydatów: Anny Bąk, Amelii Jurek, Wiktora Gawrona i Mikołaja Szymańskiego.

Najwięcej głosów oddano na Wiktora Gawrona i to on zostaje nowym przewodniczącym Samorządu Uczniowskiego.

Wybory były swoistą lekcją demokracji dla wszystkich uczniów naszej szkoły. Uczniowie przekonali się, że w dorosłym życiu czeka ich wiele trudnych wyborów.

Przebieg wyborów nadzorowali nauczyciele: Patrycja Hylaszek, Monika Sinkiewicz i Ewelina Martoś-Wyrwał.