08 kwi

Kolejny wielki sukces Amelki i Oliwki w zawodach w woltyżerce!

Amelka i Oliwka Kossakowskie odniosły kolejny wielki sukces w zawodach w woltyżerce. Na Ogólnopolskich Zawodach Woltyżerskich, które odbyły się w dniach 5-6 kwietnia 2024r. na Torze Wyścigów Konnych Partynice we Wrocławiu zajęły w parze w kategorii Cp2* I miejsce!
W konkursie udział wzięło blisko 100 uczestników!
Gratulujemy!

08 kwi

Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci

2 kwietnia każdego roku (dzień urodzin Andersena) obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci. Ustanowiony został w celu
promowania literatury pięknej i grafiki dla najmłodszych czytelników. W tym roku gospodarzem dnia jest Japonia, a tegoroczne hasło święta brzmi „Przemierzaj morza na skrzydłach wyobraźni”.
Z okazji święta w klasie 1c została przeprowadzona lekcja biblioteczna na temat korzyści płynących z czytania książek. Uczniowie mówili o swoich zainteresowaniach czytelniczych oraz o tym, jak ważne jest szanowanie książek.
Biblioteka szkolna zaprasza do wypożyczania ciekawych i wartościowych książek, bowiem czytanie jest cennym przeżyciem. Rozwija naszą wyobraźnię, daje wiedzę, pomaga nam się uczyć i rozumieć świat, wzbogaca słownictwo, a co najważniejsze, wspólne rodzinne czytanie umacnia więzi.

Zapraszamy do biblioteki!