21 cze

Wygraj z nudą 3! – czas pierwszych podsumowań

Od kwietnia 2018 roku w naszej szkole odbywały się zajęcia pozalekcyjne organizowane przez Fundację ZPO nr 1 w ramach projektu współfinansowanego przez Gminę Włoszczowa. Zajęcia były prowadzone przez nauczycielki w ramach porozumień wolontariackich. W sumie uczestniczyło w nich 65 uczniów z klas I – V szkoły podstawowej.

Zajęcia muzyczno – ruchowe  pod nazwą „Czarodziejska moc muzyki” były prowadzone przez panie: Jadwigę Cegiełę oraz Ilonę Skibę. Podczas nich dzieci rozwijały swoje zdolności muzyczne, muzykowały indywidualnie i zespołowo, tworzyły układy choreograficzne, uczyły się gry na instrumentach perkusyjnych, a także odpowiedzialności za siebie i zespół. Swoje umiejętności zaprezentowały  przed publicznością składającą się z uczniów klas I – III dnia 18 czerwca 2018 r.  Uczestnicy zajęć  zatańczyli belgijkę, zaprezentowali  swoje umiejętności wokalne,  grali także na instrumentach perkusyjnych, natomiast Dawid Waligórski zagrał na flecie przepiękną piosenkę „Perfect” Eda Sheerana.

Zajęcia czytelniczo – aktorskie „Bezpiecznie przez życie” były prowadzone przez panie: Katarzynę Kuzincow i Annę Drążyk. Podczas nich dzieci zapoznawały się z zasadami ogólnie pojmowanego bezpieczeństwa. Tworzyli króciutkie  ilustrowane opowiadania, odgrywali scenki dramowe związane z asertywnymi zachowaniami. Ostatnie zajęcia odbyły się w budynku Policji.  Podczas spotkania z policjantami uczniowie mogli m.in. poznać specyfikę służby, obejrzeć sprzęt policyjny oraz dowiedzieć się, jak bezpiecznie spędzić wakacje.

Koło plastyczno – techniczne „Pozytywnie – kreatywnie” prowadziły panie: Ewelina Martoś – Wyrwał i Iwona Ciosek. Uczestnicy zajęć wykonywali prace plastyczne różnymi technikami, szkicowali węglem i ołówkiem, wyklejali, malowali farbami akrylowymi.  Efektem pracy uczniów była wystawa prac plastycznych w świetlicy gimnazjum. Uczniowie spotkali się również z włoszczowską malarką panią Marią Dudkiewicz. Pani Maria opowiadała dzieciom o swojej pasji, pokazywała różne techniki tworzenia obrazów, zaprezentowała swoje dzieła. Dzieci były zachwycone, ponieważ mogły spędzić czas w pracowni mistrza.

Wszystkie zajęcia okazały się wspaniałą formą zagospodarowania wolnego czasu i dały dzieciom możliwość rozwijania swoich talentów.