17 paź

Czytamy i radość z tego mamy!

16 października 2019 r. w świetlicy budynku B odbyła się impreza czytelnicza z okazji Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania.  W spotkaniu wzięły udział klasy 1a i 1d wraz z wychowawczyniami. Wiersze Juliana Tuwima przeczytały panie: Iwona Gieroń – dyrektor szkoły, Joanna Hudobska – wychowawczyni klasy 1a oraz Monika Kołdon – Sobańska – rodzic pierwszoklasisty. Umiejętnością pięknego czytania wykazali się również uczniowie – Staś Lewandowski (klasa 1a)  i Zosia Andzel (klasa 1d).

Jak ważną rolę w rozwoju dziecka pełni czytanie, wszyscy dobrze o tym wiemy. Pobudza wyobraźnię, uczy samodzielnego myślenia, ćwiczy pamięć i koncentrację. Sieć sklepów Biedronka, świadoma wagi tego tematu, aktywnie wspiera inicjatywy czytelnicze i ogłosiła ogólnopolski konkurs dla najmłodszych uczniów „Szkolne Przygody Gangu Słodziaków”.

Koordynator szkolnej akcji, pani Ewelina Martoś- Wyrwał zgłosiła do konkursu uczniów klas pierwszych, przebywających w świetlicy w budynku B. Uczniowie klas 1a i 1d otrzymali dzienniczki postępów czytania. Każdego dnia uczniowie czytają samodzielnie lub czytają im rodzice, co najmniej przez 10 minut przez 21 dni października. Za każdym razem rodzic podpisuje okienko w danym dniu, natomiast koordynator działań przykleja naklejkę ze słodziakiem. Zebranie wszystkich naklejek zostanie nagrodzone zakładkami do książki oraz długopisami ufundowanymi przez naszą szkolną fundację. Tematem głównym ogólnopolskiego konkursu jest dekoracja Sali zawierająca Magiczne Drzewo Słodziaków, zrobione z surowców wtórnych oraz przeprowadzenie obchodów Dnia Głośnego Czytania. Następnie koordynator posyła fotorelację i opis uroczystości do organizatora. Nagrodą główną jest kwota 3.000,00 zł na zakup książek do biblioteki.

W świetlicy został również konkurs plastyczny „Mój ulubiony Świeżak”  dla wspomnianych klas.

Wyniki konkursu:

Klasa I a

Im. – Mateusz Świerczyński

IIm. – Marcel Sobański

IIm. – Aleksandra Dziuba

IIIm. – Nikola Kowalczyk, Magdalena Całka, Kacper Żelichowski

wyróżnienie: Kacper Piaszczyk, Amelia Jasińska, Stanisław Lewandowski, Szymon Michałek

Klasa I d

Im. – Zofia Andzel, Dominika Pytel

IIm. – Karolina Chruściel, Ewa Kuzincow

IIIm. – Pola Adamus, Lena Pisarczyk, Oliwia Kossakowska

wyróżnienie: Maja Kurzyńska, Nikola Jałocha, Filip Zbierański.

Moc głośnego czytania to nie tylko tekst książki, to także miły głos czytającego, wspólne spędzanie czasu, bliski kontakt z rodzicami, opiekunami. Wystarczy 10 minut wspólnego czytania, by dziecko stało się bardziej pogodne i pewne siebie.

Drodzy Rodzice! Czytajcie swoim pociechom!