09 gru

Klasy 1-3 też trzymają formę!

Klasy I-III, które uczą się w budynku B, miały podsumowanie zajęć Wygraj z nudą 5! realizowanych przez Fundację Zespołu Placówek Oświatowych nr 1 we Włoszczowie i współfinansowanych przez Gminę Włoszczowa. Organizatorzy przygotowali dla dzieci poczęstunek składający się z owoców, warzyw oraz produktów mlecznych. Podczas spotkania w świetlicy szkolnej uczniowie dowiedzieli się, jak ważne w codziennej diecie są warzywa i owoce oraz mleko pod każdą postacią. W ramach szkolnego dnia Trzymaj formę! przygotowano dla wszystkich dzieci owoce zakupione przez Fundację ZPO nr 1, warzywa dostarczone przez Spółdzielnię Producentów Warzyw i Owoców „Sielec”. Z serków do chleba oraz masła i żółtego sera Okręgowej Spółdzielni Mleczarskiej Włoszczowa zrobiono kanapki. Wszystko po to, aby najmłodsi uczniowie naszej szkoły mogli spróbować nowych smaków. Nie zabrakło również jabłek, gruszek mandarynek, bananów czy marchewek i rzodkiewki. Każdy mógł wybrać to, co najbardziej lubi. Jak się okazało, niektórzy uczniowie po raz pierwszy jedli chleb posmarowany włoszczowskim serkiem lub próbowali bardzo odżywcze awokado.