07 lut

Zagraliśmy z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy!

Co roku uczniowie i nauczyciele z naszej szkoły włączają się w lokalne działania Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Tak było również w trakcie 31.finału.
Od godzin porannych na ulicach Włoszczowy kwestowało 20 wolontariuszy z „Jedynki”: Małgorzata Cholerzyńska, Hanna Brej, Marcelina Biskupska, Karolina Gawron, Dominika Gieroń, Weronika Grabiec, Alicja Prokopczyk, Wiktor Wasik, Igor Kozieł, Adam Grabowski, Dawid Waligórski, Amelia Mikołajczyk, Ksawery Zawada, Dawid Tomasik, Oskar Wójcik, Michał Cholerzyński, Oliwier Kabała, Michał Jóźwiak, Sebastian Kołek, Ernest Mrożek. Zgromadzili oni wspólnie 11 647 złotych.
Swoją cegiełkę do kwoty zgromadzonej przez sztab dołożyli też wolontariusze, którzy zadbali o dodatkowe atrakcje w ramach finału WOŚP w Domu Kultury we Włoszczowie. Harcerze ze szkolnej 10. Drużyny „Kaktus” poprowadzili loterię fantową, przygotowaną wcześniej przez lokalny sztab. W tym gronie znaleźli się: Oliwia Jamróz, Oliwia Wolniewicz, Natalia Musiał, Natalia Ginalska, Roksana Tanasiewicz, Gabriela Barczyńska, Konrad Rajek, Klara Szelążek i Maja Rajek. Wsparciem służyły im Roxana Cieślik z Samorządu Uczniowskiego SP 1 oraz absolwentka Aleksandra Szczecińska. Dochód ze sprzedaży losów wyniósł 3232 złote. Warto dodać, że przed finałem harcerze zorganizowali też zbiórkę fantów z przeznaczeniem na loterię.
Po raz drugi koncertowi finałowemu towarzyszyło stoisko z biżuterią, przygotowane przez Ewę Kuzincow, Dominikę Pytel i Lenę Frączek oraz absolwentkę naszej placówki – Julię Nowak. Dzięki pracy własnych rąk i kreatywności dziewczyny dorzuciły do wspólnej skarbonki 1881 złotych.
Uczniów „Jedynki” nie zabrakło także na scenie. Zasilili oni szeregi zespołów reprezentujących Dom Kultury we Włoszczowie. Ale publiczność miała też okazję podziwiać występy indywidualne. Swoje wokalne umiejętności zaprezentowały Roksana Tanasiewicz i Sandra Banaśkiewicz, natomiast pokaz tańca przygotowała Roksana Michałek.
Poza tym włoszczowski sztab w dniu finału uzyskał wsparcie nauczycielek – Agnieszki Brzdąk, Katarzyny Kuzincow i Ewy Limbach. Z kolei szkolnym koordynatorem działań wolontariuszy była Patrycja Hylaszek – opiekun Samorządu Uczniowskiego.
Ogromne słowa uznania należą się wszystkim zaangażowanym w to wspólne przedsięwzięcie rodzicom uczniów naszej szkoły, którzy sprawowali opiekę nad wolontariuszami.