28 wrz

Nigdy więcej Września!

1 września minęła 84. rocznica wybuchu II wojny światowej. Z tej okazji uczniowie pod kierunkiem nauczycieli: p. Małgorzaty Stryjewskiej, p. Zbigniewa Cholerzyńskiego, p. Anity Jastrzębskiej i p. Justyny Pyki przygotowali uroczysty apel.
Uczniowie przypomnieli o wydarzeniach tragicznego Września 1939r. i uczcili pamięć tych, którzy zginęli walcząc o niepodległość Polski. W trakcie uroczystości zaprezentowano również utwory patriotyczne, do których akompaniował emerytowany nauczyciel muzyki p. Marian Szczepanik.
Młodzież we wzruszający sposób przedstawiła najistotniejsze fakty i tragiczny bilans najokrutniejszego konfliktu w dziejach ludzkości, oddając również hołd walczącym i poległym w wojnie obronnej Polski.

Wydarzenie zostało uwiecznione na zdjęciach wykonanych aparatem fotograficznym zakupionym w ramach projektu Laboratoria Przyszłości.