20 lis

Dzień Praw Dziecka w filii w Łachowie

20 listopada to szczególny dzień, zwłaszcza dla najmłodszych. Właśnie wtedy przypada rocznica uchwalenia Konwencji o Prawach Dziecka. W związku z tym nasza szkoła i przedszkole – jako jedna z wielu na całym świecie włączyła się aktywnie w obchody Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka organizowanego przez UNICEF. W tym szczególnym dniu rozmawiano o dziecięcych prawach i przywilejach. Na zajęciach uczniowie i przedszkolaki obejrzeli film edukacyjny o omawianej tematyce, robili plakaty, dyskutowali.

Ponieważ kolor niebieski jest symbolem solidarności ze wszystkimi dziećmi na świecie, zwłaszcza tymi, których prawa nie są właściwie przestrzegane, uczniowie i przedszkolacy przyszli w tym dniu ubrani w takim kolorze.