01 gru

„Andrzeju, Andrzeju prosimy dziś Ciebie, pozwól nam zobaczyć co pisane nam w niebie…”

Pod takim hasłem klasa 1b pod kierunkiem wychowawcy p. Jolanty Reperowicz zorganizowała popołudnie radosnych zabaw i wróżb andrzejkowych. Sala lekcyjna zamieniła się w KOMNATĘ WRÓŻB. Zapanowała magiczna atmosfera, gdyż według wierzeń właśnie wtedy otwierają się wrota do nieznanej przyszłości. Dzieci przebrały się za wróżki, czarodziejów, księżniczki. Uczniowie radośnie bawili w rytm dziecięcych przebojów. Nie zabrakło oczywiście andrzejkowych wróżb. Każdy dowiedział się kim zostanie w przyszłości. Buty wychodzące na korytarz powiedziały, że jako pierwszemu marzenia spełnią się Mikołajowi, a z dziewczynek Kindze. Dużo śmiechu wywołało przekłuwanie serduszek oraz losowanie kwiatów z przepowiednią. Najbardziej emocjonującą wróżbą było rzucanie pieniążkiem do miski wypełnionej wodą. Wszystkie przepowiednie traktowaliśmy z „przymrużeniem oka”. Wróżby przeplatane były zabawami przy muzyce. Po całej sali wiły się węże, gwizdały pociągi i tańczyły kaczuszki. Były też pyszności, przygotowane przez rodziców. Zabawa była doskonała, a dzieci w wyśmienitych humorach wróciły do domu.