18 sty

Dnia 12 stycznia 2024r. w wieku 99 lat zmarł wieloletni nauczyciel i dyrektor naszej szkoły – Henryk Orłowski.

Śp. Henryk Orłowski z włoszczowską Jedynką związany był od roku 1966, kiedy to rozpoczął pracę jako kierownik szkoły. Funkcję tę pełnił do stycznia 1969r.
Do odejścia na emeryturę w roku 1985 pracował m.in. jako nauczyciel geografii, wychowania obywatelskiego i zajęć technicznych.
Za pracę zawodową śp. Henryk Orłowski otrzymał wiele wyróżnień, dyplomów i odznaczeń. Do najważniejszych należą: Złota Odznaka ZNP, Złoty Krzyż Zasługi oraz odznaka „Za Zasługi dla Kielecczyzny”.

Msza Święta Żałobna odbędzie się dnia 22 stycznia 2024r. o godz. 9.30 w kościele parafialnym pw. bł. ks. J. Pawłowskiego we Włoszczowie, po czym nastąpi odprowadzenie na Cmentarz Komunalny w Kędzierzynie-Koźlu.

Rodzinie i Bliskim składamy wyrazy żalu i współczucia.

Dyrekcja, Nauczyciele, Pracownicy, Rodzice i Uczniowie
ZPO nr 1 we Włoszczowie