29 wrz

Sukcesy w konkursach „Chrzest Polski 966 – 2016”

Dnia 29 września b.r. w Domu Kultury we Włoszczowie odbyły się obchody 1050 rocznicy Chrztu Polski. Uroczystość zorganizowało Włoszczowskie Towarzystwo Historyczne przy współudziale Starostwa Powiatowego, Urzędu Gminy oraz Uniwersytety Jana Kochanowskiego w Kielcach.Podczas imprezy wykłady wygłosili prof. Krzysztof Bracha IH UJK oraz dr Przemysław Nowak IH PAN. Wręczono również nagrody uczestnikom konkursów wiedzy historycznej i plastycznego.  Wśród laureatów  znaleźli się uczniowie naszego gimnazjum.

W Międzyszkolnym Konkursie Wiedzy „Chrzest Polski 966 – 20 16” I miejsce zajął Michał Hudobski, zaś w Międzyszkolnym Konkursie Plastycznym „Chrzest Polski 966 – 2016” na III uplasowała się Zuzanna Dorożyńska.
Gratulujemy Zuzi i Michałowi oraz nauczycielom: p. Emilii Maciejczyk i p. Zbigniewowi Cholerzyńskiemu!

chrzst-polski