30 wrz

WMTDay’2016

30 września b.r. nasza szkoła po raz kolejny wzięła udział w Światowym Dniu Tabliczki Mnożenia (WMTDay’2016).
Jednodniowe Święto Tabliczki Mnożenia to dzień symboliczny. To wydarzenie matematyczne, edukujące zarówno dzieci jak i dorosłych w zakresie tabliczki mnożenia. Akcja związana z WMTday ma na celu uświadomienie wszystkim, iż znajomość tabliczki mnożenia jest niezbędna w życiu codziennym.
W tegorocznej edycji odbył się szkolny konkurs matematyczny dla uczniów oraz sprawdzenie „tabliczkowej wiedzy” wśród nauczycieli, pracowników szkoły oraz mieszkańców Włoszczowy. Egzaminatorzy sprawdzajmy umiejętność mnożenia pojawili się również w Urzędzie Gminy. Każdy, kto poprawnie obliczył pięć działań mnożenia, otrzymał międzynarodowy tytuł MT EXPERT.
Szkolnymi koordynatorami VI WMTDay były nauczycielki matematyki – Justyna Gąsior, Justyna Kaczor, Urszula Kurzyńska oraz Ewa Machnik.
Serdecznie gratulujemy mistrzom i już dziś zapraszamy do udziału w VII WMTDay w przyszłym roku szkolnym!
[huge_it_gallery id=”126″] Fot. ZPO 1 we Włoszczowie