09 lis

„Anioły ze Szkoły” w Ptasim Azylu

8 listopada członkowie szkolnego koła „Anioły ze Szkoły” pod opieka pań: Ewy Machnik, Elżbiety Tłustochowicz i Agnieszki Brzdąk odwiedzili  Ptasi Azyl. Ten Ośrodek Pomocy Dzikim Zwierzętom położony jest we wsi Ostrów, w gminie Chęciny, w województwie świętokrzyskim, w miejscu oddalonym od zabudowań, w dolinie rzeki Czarnej Nidy. Jego założycielem jest Janusz Wróblewski. Znajdują w nim  opiekę liczne dzikie zwierzęta (w 90 procentach ptaki). Zdecydowana większość przyjmowanych do Azylu zwierząt po okresie leczenia, rehabilitacji odzyskuje wolność, jest zwracanych naturze. To było niesamowite spotkanie i choć pogoda była chłodna, dzięki ciekawym opowieściom gospodarza  – pana Janusza Wróblewskiego i różnorodności pięknych ptaków, udało się utrzymać ciepłą atmosferę.
[huge_it_gallery id=”142″] Fot. ZPO 1 we Włoszczowie