07 gru

„Szkoła wolna od uzależnień – droga donikąd”

7 grudnia 2017r. gimnazjaliści uczestniczyli w warsztatach profilaktyczno-muzycznych  „Szkoła wolna od uzależnień – droga donikąd”. Spotkanie poprowadził Grzegorz Stępień –  basista zespołu Oddział Zamknięty.

Artysta w przystępny sposób, posługując się przykładami z życia zwrócił uwagę  młodzieży na niebezpieczeństwa związane z używaniem alkoholu, narkotyków, dopalaczy, jak również nieodpowiedzialnego korzystania z Internetu. Uwrażliwił młodych ludzi, że konsekwencje nieodpowiedzialnych czynów mogą  ponosić przez całe życie, a nawet doprowadzić do śmierci własnej lub innych. Opowiadając historie konkretnych ludzi uświadomił młodzieży, że wszelkiego rodzaju uzależnienia są drogą donikąd.

Zachęcał młodzież do odkrywania i pielęgnowania swoich pasji oraz bycia twórczym. Namawiał do cieszenia się życiem i „otwarcia oczu” na piękno otaczającej nas przyrody.

Uczniowie czynnie uczestniczyli w zajęciach, z zainteresowaniem słuchali, co muzyk miał do przekazania. Po koncercie mieli okazję porozmawiać z muzykiem i zrobić sobie zdjęcie.

Dziękujemy Urzędowi Gminy we Włoszczowie za  zasponsorowanie koncertu.