19 sty

你们好!Tydzień polsko-chiński w naszej szkole.

W dniach od 15 do 18 stycznia w naszej szkole gościły wolontariuszki z Chin. Cora i Amelia studiują w Australii i należą do globalnej organizacji AIESEC realizującej program międzynarodowych wolontariatów i praktyk profesjonalnych.

Obie wolontariuszki prowadziły w szkole warsztaty językowo-kulturowe.  Zajęcia prowadzone były przy pomocy prezentacji multimedialnych oraz z wykorzystaniem różnorodnych metod interaktywnych, takich jak gry i zabawy, ekspresja twórcza, praca w grupach.

Wielkie wrażenie na wolontariuszkach wywarło niezwykłe widowisko, które specjalnie na tę okazję przygotowali uczniowie klasy drugiej i trzecich szkoły podstawowej pod kierunki swoich nauczycieli.

Cora i Amelia zwiedziły również nasze miasto. Dużą atrakcją była dla nich „lekcja lepienia pierogów” w Pierogarni Kresowa państwa Małgorzaty i Andrzeja Ociepów. Udały się także na wycieczki do Ostoi Dworskiej oraz Centrum Nauki Leonarda da Vinci w Chęcinach.

Pobyt wolontariuszy na terenie szkoły koordynowali nauczyciele języka angielskiego.