18 sty

„Jedynka” dla WOŚP

Jak co roku nasza szkoła włączyła się w organizację włoszczowskiego finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Na ulicach miasta już od rana kwestowało 25 wolontariuszy z Jedynki pod opieką nauczycieli. Zebrali oni w sumie 8451,96 złotych. Najskuteczniejsze okazały się Martyna Budzowska, Wiktoria Rayska, Julia Sinkiewicz i Ilona Ciesielska. Każda z nich w swojej puszce zgromadziła ponad 650 złotych. Ogromną rolę w dniu finału odegrali harcerze z 10 Drużyny Harcerskiej przy ZPO1 we Włoszczowie – pomagali w organizacji loterii fantowej oraz w przygotowaniu poczęstunku dla wolontariuszy i artystów. Uczniów Jedynki nie zabrakło też na scenie. Zasilili oni szeregi tancerzy i wokalistów,  prezentujących swoje umiejętności przed publicznością. Tradycyjnie już nauczyciele z naszej placówki byli członkami włoszczowskiego sztabu WOŚP. W tym gronie po raz kolejny znalazły się panie: Agnieszka Brzdąk, Katarzyna Kuzincow  i Agnieszka Szczepara-Dynus. Szkolnymi koordynatorkami były panie Paulina Kościołek oraz Ewelina Orlińska – Rayska. W dniu finału sztab wsparła też gimnazjalistka Zuzanna Grabiec, która pomagała w przeprowadzeniu licytacji.

Wolontariusze: Julia Lipniak, Wiktoria Barcicka, Kamil Oleksy, Zuzanna Oleksy, Joanna Świeboda, Gabriela Orlikowska, Aleksandra Janus, Hanna Maciejczyk, Wiktoria Rayska, Amelia Bartos, Julia Starczewska, Piotr Kaczor, Marta Żołnierczyk, Roksana Bujak, Dominika Kuchna, Zuzanna Burdzińska, Antonina Pytlewska, Karolina Jarząb, Julia Sinkiewicz, Martyna Budzowska, Dominika Rak, Róża Szczecińska, Ilona Ciesielska, Marek Ciesielski, Marcin Jamróz                               .

Opiekunowie: Ewa Limbach, Edyta Oleksy, Ewa Orlikowska, Emilia Maciejczyk, Ewelina Orlińska – Rayska, Iwona Ciosek, Justyna Kaczor, Monika Sinkiewicz, Małgorzata Stryjewska, Magdalena Rak, Sylwia Ciesielska.