23 lis

„ABC warsztatu pisarza”- spotkanie z Ewą Nowak.

16 listopada grupa gimnazjalistów- Miłośników Klubu Książki uczestniczyła w warsztatach pisarskich prowadzonych przez panią Ewę Nowak, znaną powieściopisarkę. Warsztaty zostały zorganizowane przez fundację CEdR w Bibliotece Publicznej we Włoszczowie.
Autorka, z wykształcenia pedagog-terapeuta szybko nawiązała świetny kontakt z młodymi czytelnikami oraz zdradziła tajniki tworzenia dobrej powieści.
Przy aktywnym współudziale młodzieży została stworzona główna bohaterka książki oraz jej życiowe problemy. Młodzież kreująca kolejne postaci i wydarzenia okazała się  niezwykle twórcza i oryginalna w pomysłach. W trakcie warsztatów pisarka zaznaczyła, że nie napisze się dobrej powieści nie znając najważniejszych dzieł kultury. Dlatego zachęciła przyszłych pisarzy do zagłębiania wiedzy w każdej dziedzinie sztuki.
Gimnazjaliści byli zafascynowani spotkaniem. Po warsztatach każdy uczestnik otrzymał książkę autorki wraz z dedykacją i autografem. Jedna z książek, „Niewzruszenie” trafiła do szkolnej biblioteki, zapraszamy do wypożyczania.
[huge_it_gallery id=”151″] Fot.ZPO 1 we Włoszczowie

Skip to content