06 lut

Bezpieczeństwo podczas ferii zimowych

6 lutego 2018r. uczniowie klas czwartych uczestniczyli w spotkaniu profilaktyczno – edukacyjnym z udziałem przedstawiciela Komendy Powiatowej Policji we Włoszczowie na temat „Bezpieczeństwa podczas ferii zimowych”.

Asp. Adam Ciesielski przypomniał o zagrożeniach czyhających na dzieci w trakcie ferii zimowych, omówił zasady bezpieczeństwa podczas uprawiania sportów zimowych i zabaw na świeżym powietrzu. Przestrzegał również przed ślizganiem się na skutych lodem stawach i rzekach, a także przed zjeżdżaniem z górek znajdujących się blisko ruchliwych ulic. Uczniowie brali żywy udział w dyskusji, co świadczy o zainteresowaniu tematem oraz wiedzy jaką już posiadają. Chętnie odpowiadali na zadawane pytania i wysuwali konstruktywne wnioski.

Spotkanie z policjantem to kolejny element profilaktyki, aby rozpoczynające się ferie upłynęły zdrowo i bezpiecznie.