01 mar

Na biwaku harcerskim w Seceminie…

W ostatni weekend nasza szkolna drużyna harcerska „Kaktus” wzięła udział w biwaku harcerskim zorganizowanym przez drużynę „Wertepy” z Secemina. Biwak odbył się z okazji święta bardzo ważnego dla skautów na całym świecie – Dnia Myśli Braterskiej. Rokrocznie DMB jest obchodzony w dniu 22 lutego – dniu urodzin Roberta Baden-Powella oraz jego żony Olave, założycieli i propagatorów skautingu. Na polski grunt ruch ten zaadaptowali i przenieśli Andrzej i Olga Małkowscy. Podczas biwaku mieliśmy okazję pogłębić naszą wiedzę o historii ruchu skautowego, o jego pionierach na świecie oraz postaciach ważnych dla ZHP w Polsce. Oczywiście, nie było trudno uczyć się tego, bo – jak to u harcerzy – wszystko odbywa się z towarzyszeniem zabaw, gier, quizów, rywalizacji zespołowej, mnóstwa radości i śmiechu.

Z niecierpliwością czekamy na kolejną sposobność wspólnego biwakowania.

A jeśli, ktoś chciałby dołączyć do szkolnej drużyny „Kaktus” i móc brać udział w harcerskiej przygodzie, to zapraszamy na nasze zbiórki, które odbywają się w poniedziałki o 14.00. Ale gdzie konkretnie?! – zapytacie. Znajdziecie nas na pewno! Słuchajcie, obserwujcie, tropcie!

Czuwaj!

Agnieszka Brzdąk
Opiekun 10 Drużyny Harcerskiej „Kaktus”