27 paź

Czytanie dla pokoju

„My, dzieci z całego świata, bez względu na kolor skóry, pragniemy pokoju…” – tymi słowami rozpoczęto Dzień Głośnego Czytania z okazji Miesiąca Bibliotek Szkolnych. Hasłem tegorocznych obchodów święta jest „Czytanie dla pokoju”.
Z tej okazji, w bibliotekach naszej szkoły, odbyło się głośne czytanie utworów poświęconych pokojowi. Usłyszeliśmy między innymi wiersze Konopnickiej, Słowackiego czy Jana Pawła II. W akcji wzięli udział uczniowie klas 1 – 3 z budynku B, klasa 6d z polonistką p. Edytą Oleksy oraz uczennice pochodzące z Ukrainy: Anhelina z klasy 2a, Anastazja z 7b i Anastazja z 8b. Anhelina przeczytała fragment wiersza „Drzewo pokoju”, natomiast Anastazje wiersze ukraińskich poetów.
Nie zabrakło również muzycznych akcentów. Maciej Orlikowski, uczeń klasy 3c, wykonał kilka utworów na syntezatorze, natomiast Sandra Banaśkiewicz z klasy 6d zaśpiewała „Wszystkim ludziom na świecie”. Starsi uczniowie wysłuchali również „Hymnu” Słowackiego w wykonaniu Sanah.
Akcja została zorganizowana przez bibliotekarki: Jolantę Reperowicz, Ewelina Martoś – Wyrwał i Jolantę Piwońską.