21 mar

Dzień Kolorowej Skarpetki

21 marca to nie tylko początek kalendarzowej wiosny, ale również Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa. Również i w tym roku uczniowie naszej szkoły włączyli się w obchody Dnia Kolorowej Skarpetki.
Święto to miało uświadomić nam wszystkim, że każdy z nas jest na swój sposób inny, różnimy się pod wieloma względami i ta inność i różnorodność jest naturalną rzeczą. Osoby z Zespołem Downa żyją wśród nas. Tak jak my bawią się, śmieją i spełniają swoje marzenia – bez względu na różnicę w liczbie chromosomów.
Dopełnieniem obchodów Światowego Dnia Zespołu Downa było założenie dwóch niepasujących skarpetek, symbolizujących niedopasowane chromosomy. W ten sposób chcieliśmy pokazać, że integrujemy się z osobami z Zespołem Downa i ich rodzinami.
W ramach Dnia Kolorowej Skarpetki w świetlicy szkolnej uczniowie w ramach szkolnego konkursu mieli okazję pokolorować szablony przedstawiające skarpetkę.
Najbardziej „wystrzałowe” skarpetki wykonali:
I m. – Klara Wójcik (klasa 5c), Igor Ulzyk (klasa 4a)
II m. – Bartłomiej Kaczor (klasa 4c)
III m. – Alicja Słupińska (klasa 7a)
wyróżnienie: Piotr Cholerzyński (klasa 7a).

Szkolnym koordynatorem Dnia Kolorowej Skarpetki była opiekunki Samorządu Uczniowskiego p. Patrycja Hylaszek i p. Monika Sinkiewicz oraz p. Katarzyna Kuzincow.