01 mar

Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych – pamiętamy!

Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych to święto państwowe które przypada 1 marca. Jest poświęcone pamięci Żołnierzy Wyklętych – żołnierzom antykomunistycznego i niepodległościowego podziemia. Zostało ustanowione na mocy ustawy z dnia 3 lutego 2011 roku.

Uroczystości obchodów Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych w naszej szkole  rozpoczął Szkolny Bieg „Dla Żołnierzy Wyklętych”. Uczniowie naszej szkoły przygotowali również  okolicznościową wystawę, uczestniczyli w lekcji historii, którą poprowadził p. Zbigniew Cholerzyński oraz obejrzeli film dokumentalny „Żołnierze Wyklęci”.

Koordynatorami Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych byli p. Zbigniew Cholerzyński i p. Ewelina Martoś-Wyrwał.