25 kwi

Dzień Ziemi w przedszkolu i szkole w Łachowie

22 kwietnia obchodzimy święto naszej planety. Celem tego dnia jest promowanie proekologicznych postaw w społeczeństwie oraz budowanie wspólnej odpowiedzialności za Ziemię. W naszym przedszkolu i szkole w Łachowie świętowanie odbyło się w trzech etapach. Na początku przedszkolacy i klasa pierwsza przedstawiły inscenizację, następnie wszyscy obejrzeliśmy film edukacyjny dotyczący ekologii. W tym dniu dzieci poznawały zasady, których należy przestrzegać, aby chronić środowisko naturalne, uczyły się poprawnego segregowania śmieci. Ostatnim etapem był quiz ekologiczny, podzielony na poszczególne grupy wiekowe. Wszystkie te działania miały na celu podkreślenie, jak ważne jest zaangażowanie w działania na rzecz ochrony naszej planety oraz rozbudzenie w dzieciach potrzeby dbania o środowisko. Podsumowaniem Dnia Ziemi było rozstrzygnięcie konkursu plastycznego „Moja ulubiona pora roku” oraz nagrodzenie zwycięzców.