17 kwi

Grand Prix konkursu literackiego i Tytuł Odkrywcy Krainy Baśni w rękach Maksa!

14 kwietnia 2023 r. w Radomiu podsumowano XVI Ogólnopolski Konkurs Literacki „I ty możesz zostać baśniopisarzem”. Swoje prace na konkurs nadesłało 155 osób, reprezentujących szkoły podstawowe z wszystkich województw. Wśród nich byłuczeń naszej szkoły – Maksymilian Sobański z klasy 8d i to właśnie on zdobył najważniejszą nagrodę tegorocznej edycji – Grand Prix i Tytuł Odkrywcy Krainy Baśni. Sukces przyniosła Maksowi baśń pt. „Hejt nie z tej … Bajki”. Autorowi udało się w niej połączyć tradycję z nowoczesnością i jednocześnie pokazać, że hejterzy nie są bezkarni, a poczucie anonimowości w interneciebywa złudne.
Warto dodać, że Maksymilian Sobański znalazł się w gronie laureatów tego konkursu już po raz drugi.
Gratulujemy Maksowi oraz jego polonistce Katarzynie Kuzincow!